Prowadzenie ewidencji kadrowo-płacowych Poznań

Kadry i płace od BT&A Group Poznań


Jednym z ważniejszych elementów księgowości prowadzonej zarówno przez małe firmy, jak i duże przedsiębiorstwa są działania z zakresu kadry i płace, w skład których wchodzi prowadzenie ewidencji płacowych. Utworzenie indywidualnego działu kadrowo-płacowego nierzadko jest dosyć kosztowną i nieopłacalną inwestycją, dużo tańszym, a zarazem korzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty zewnętrznego biura rachunkowego. Nasza firma oferuje Państwu wysoką jakość świadczonych usług dotyczących doradztwa w procesie zachowania prawidłowości usług księgowości.

W ramach kadr i płac oferujemy:

  • Prowadzenie ewidencji kadrowych związanych z zatrudnianiem pracowników
  • Naliczanie płac, składników ZUS, podatków, prowadzenie wszelkich ewidencji z tym związanych
  • Sprawozdawczość statystyczna z tematyki kadrowo-płacowej

Zapraszamy do współpracy firmy z Poznania, jak i z całej Polski i Europy.

Kadry i płace - co wchodzi w ich zakres?


Jak sama nazwa wskazuje usługi te ściśle powiązane są z usprawnieniem prowadzenia działu kadrowo-płacowego, która obejmuje zagadnienia związane z kosztami zatrudnienia pracowników, ich wynagrodzeniem, podatkami oraz składkami z tytułu ubezpieczeń społecznych. W każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości i ilości zatrudnionych pracowników, obowiązkowe jest prowadzenie działu kadr i płac. Alternatywą dla otwierania tego działu w siedzibie firmy jest zatrudnienie zewnętrznego biura rachunkowego.

Dlaczego właśnie BT&A?


Specjaliści zatrudnieni w BT&A Group to zespół najlepszych doradców zajmujących się pomocą w prowadzeniu kadry i płace w Poznaniu i nie tylko. Naszym głównym zadaniem jest:

  • prowadzenie ewidencji kadrowych i płacowych związanych z zatrudnianiem pracowników,
  • naliczenie płac,
  • naliczanie składek ZUS,
  • naliczanie podatków,
  • przygotowywanie sprawozdań statystycznych odwołujących się do tematyki kadrowo-płacowej.

Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z naszej oferty mogą liczyć na pełen profesjonalizm oraz bezpieczeństwo. To jednak nie wszystkie zalety nawiązania współpracy z BT&A Group.

Powierzenie zadania prowadzenia ewidencji kadrowej wykwalifikowanym specjalistom z zewnętrznego biura rachunkowego w znacznym stopniu zmniejsza koszty, które wynikałby z utworzeniem indywidualnego działu kadrowo-płacowego w danym przedsiębiorstwie. W tym wypadku koszty ograniczają się jedynie do opłaty za wykonaną usługę, która jest zdecydowanie niższa niż pensja zatrudnionych księgowych. Biorąc pod uwagę tę zaletę jest to rozwiązanie korzystne dla właścicieli zarówno małych jak i dużych przedsiębiorstw.

Prowadzenie ewidencji – dlaczego jest takie ważne?


Prowadzenie ewidencji płacowych i kadrowych odnosi się do szeregu dokumentacji prowadzonej przez osobę zatrudniającą pracowników, czyli pracodawcę. Przygotowywane dokumenty z zakresu ewidencji kadrowej ustosunkowane muszą być do przepisów prawa pracy, określających obowiązki stron, pomiędzy którymi zawarta została umowa, co nie zawsze jest takie proste. Właściciele przedsiębiorstw chcący zminimalizować koszty wynikające z utworzenia działu kadrowego i zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników zdecydować się mogą na podjęcie stałej współpracy z zewnętrznym biurem rachunkowym.

Oferta BT&A Group z Poznania obejmuje szereg działań wykonywanych w zakresie prowadzenia ewidencji kadrowych. Do najważniejszych zaliczyć możemy kompleksowe przygotowywanie oraz zarządzanie dokumentacją kadrową, realizowane zgodnie z aktualnymi przepisami prawa pracy. Ponadto specjaliści zajmujący się ewidencją kadrową pełnią kontrolę nad poprawnym przebiegiem poszczególnych etapów procesu zatrudnienia. Dodatkowo służą swoją pomocą w zakresie doradztwa kadrowego, udzielając skutecznych i praktycznych wskazówek dotyczących usprawnienia funkcjonowania podmiotu.

Zapraszamy do współpracy


Nawiązując współpracę z naszą firmą zaoszczędzą Państwo nie tylko pieniądze, ale także i drogocenny czas, który można wykorzystać na rozwój firmy. Czynności związane z dziedziną kadry i płace ą są niezwykle czasochłonne, zwłaszcza jeżeli częścią zadań obarczamy zatrudnionych pracowników. Niestety nierzadko wynik podjętych działań przez podmioty zatrudnione jest omyłkowy, co z kolei wymaga naniesienia odpowiednich poprawek, czego efektem jest strata dodatkowego czasu.

Pomoc doradców to gwarancja bezpieczeństwa! Trudne zadanie jakim jest prowadzenie ewidencji płacowych warto jest powierzyć osobom odpowiednio wykwalifikowanym i z bogatym doświadczeniem zawodowym, którzy znają się na przepisach oraz podstawowych zasadach działu księgowego. W tym przypadku każdy popełniony błąd naznaczony jest możliwością wystąpienia konsekwencji prawnych, które w negatywny sposób mogłyby wpływać na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa.

BT&A Group posiada wieloletnie doświadczenie w kwestii udzielania porad związanych z tematyką kadr i płac - współpracowaliśmy z najlepszymi firmami nie tylko w Poznaniu, ale i z całego kraju. Nasi Klienci doceniają profesjonalizm oraz wysoką jakość świadczonych usług, które przyczyniają się jednocześnie do usprawnienia działania przedsiębiorstwa.

Zachęcamy do nawiązania współpracy i skontaktowania się z nami!